Anasayfa İletişim


Rüya tabirleri A-B

ACI:
Rüyasinda aci bir sey yiyen kimse, birden sevinir. Bu sevince de söylenecek bir söz veya isitecegi seyler neden olabilir. Rüyada aci çekmek tam aksi olarak yorumlanir. Duyulan aci büyük huzur ve mutluluga isaret eder. Ellerdeki aci da bolluk olarak yorumlanir.
AÇLIK :
Rüyasinda aciktigini gören kimsenin türlü istek ve beklentileri vardir. Fakat bunlara kavusmasi da hayli güçtür. Açligi bastirmakta kisa süreli gönül macerasi olarak yorumlanir.
ADA :
Rüyada ada, yeni bir öneri, is teklifi, vb olarak yorumlanir. Bir adaya ayak bastigini gören kisinin hayatinda büyük degisiklikler olur. Ayrica hayatinda degisiklik yapma istegini de anlatir.
ADAK :
Rüyasinda adak adadigini gören insan, bir sorunun hallolmasi için baskasindan yardim beklemektedir. Yani durumu kendi gayretiyle düzeltemeyecegine inanir.
ADALET :
Davranislariniza dikkat etmezseniz, bazi karisik olaylarla karsilasabilirsiniz. Insanlara karsi zor durumda kalabilirsiniz.
ADAM :
Yakisikli adam görmek, mutlu bir hayatiniz olacagi anlamina gelir. Çirkin veya bakimsiz bir erkek, hayal kirikligina ugrayacaginiz anlamina gelir.
AFET :
Rüyada sel, deprem, vb dogal afetler yasamla ilgili çok büyük degisiklikler ve yenilikler olarak yorumlanir. Her birinin anlami farklidir. Kendi adlari altinda açiklanmistir.
AG :
Birtakim sorun ve sahtekarlikla karsi karsiya kalacaksiniz.
AGAÇ :
Genelde agaç rüyalari çok iyi sayilir. Yalniz yapraklarin yesil, canli, ulu vb olmalari yorumu degistirir.
AGLAMAK :
Sevineceginizin isaretidir.
AGRI :
Hayatiniza sizi kendi menfaatleri için kullanmaya çalisan biri girebilir. Sevgiliniz sizi hayal kirikligina ugratip kalbinizi kirabilir. Ya da tehlikesiz bir hastaliga yakalanacaginiz anlamina gelir.
AHIR :
Hububat, bugday, birçok saglikli hayvanla doluysa, bollugun, bereketin simgesidir. Bos bir ahir, mal kaybina, fakirlige ve sikintiya isarettir.
AILE :
Rüyasinda ailesiyle birlikte oturdugunu gören kimse güçlü duruma gelir. Yani hemen her konuda kendini destekleyenler vardir. Aile karanlik ve los bir yerde oturuyorsa, is ve parayla ilgili sorunlarin halledilmesi için zaman gerekir. Aile aydinlik ve ferah bir yerdeyse, güçlü bir destek, basarili bir atilim için yeterli olacaktir.
AKCIGER :
Hastaliga isrettir, dikkat edin.
AKORDIYON :
Müzigi dinlemek, mutlu günlerin yakin oldugu anlamina gelir. Eger kendiniz çaliyorsaniz bu, hoslandiginiz kimsenin sevgisini kazanacaginizin isaretidir. Fakat bu kisi, birtakim aksiliklerden sonra size asik olacak.
AKRABA :
Yakinda kötü bir haber alacaksiniz demektir.
AKTÖR-AKTRIST :
Mutlulugun habercisidir. Eger birine asiksaniz, o kisiyle mutlu bir beraberliginiz olacak. Gördügünüz aktör ya da aktrist yasamiyorlarsa, o zaman bir takim sorunlarla karsilasacaksiniz anlamina gelir.
ALARM :
Alarm çaldigini duymak, içinizde birtakim gizli korkularin varoldugunun isaretidir. Seyahat ederken dikkatli olun ve özel hayatinizdan kimseye bahsetmeyin.
ALBÜM :
Rüyada içi fotograflarla dolu bir albüm geçmiste kalan ve birden canlanacak bir olay olarak yorumlanir. Bir albüme fotograf taktigini gören kimse geçmisten aldigi ders sayesinde daha dikkatli davranacak ve bir engeli de böylece asacaktir.
ALKIS :
Yakinda çok yükseleceksiniz. Fakat basarinizin sizi bastan çikarmasina izin vermeyin. Fazla kibir basarisiz olmaniza sebep olabilir.
ALTIN :
Rüyada altin birkaç sekilde yorumlanir. Altin para dedikodu, söylentidir. Bir yerde altinlarin yigili oldugunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu ögrenir. Bekar bir genç kiz ya da erkek altin yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altin para, altin ziynet esyasi alirken gören bir kadin veya kiz, gizli bir iliskiye girisir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktir.
AMBULANS :
Yakalandiginiz bir hastaliktan çok çabuk kurtulacaksiniz.
AMELIYAT :
Rüyasinda ameliyat oldugunu gören kisinin sagligi mükemmeldir. Yalniz ameliyat arasinda kan çikiyorsa rüya bozulur. Geçersiz sayilirlar.

AMERIKA :
Çok basarili olup, aniden yükseleceksiniz. Fakat bu, birçok kisinin sizi kiskanmasina ve size düsmen olmasina neden olacak.
ANAHTAR :
Hayatinizda beklenmedik degisiklikler olacaginin isaretidir. Anahtar bulmak, mutlu bir aile hayatiniz olacagina ve güzel is teklifleri alacaginiza isarettir. Anahtar kaybederseniz, gereksiz deneyimler edineceginiz ve maceralar yasayacaksiniz.
ANANAS :
Ananas topladiginizi veya yediginizi gördüyseniz, yakinda büyük basari elde edeceksiniz.
ANNE :
Sevdiginiz bir kisiyle bir araya geleceksiniz.
ANSIKLOPEDI :
Akademik kariyer sahibi olacaksiniz. Hayatiniz çok varlikli ve rahat olacak.
ANTIK ESYA :
Sevdiklerinizle birlikte uzun ve mutlu bir yasam süreceksiniz.
APARTMAN :
Ailede birtakim tartismalara hazirlikli olun.
ARAP :
Bir yerden para gelecek demektir. Bu rüya, is yerinde basarili olacaginiz ve seyahate çikacaginiz anlamina gelir. Fakat bu rüya yine birtakim düsmanlarla karsi karsiya geleceginiz anlamina da gelir.
ARI :
Bereket, basari ve mutlulugun habercisidir. Is ve özel hayatinizda birçok basariya imza atacaksiniz. Sevimli çocuklariniz ve esinizle mutlu bir hayat sizi bekliyor. Eger ari soktuysa, bu bir arkadasiniz tarafindan hayal kirikligina ugrayacaginiz anlamina gelir.
ARKADAS :
Arkadasinizin mutlu oldugunu gördüyseniz, bu sizinde mutlu olacaginiz anlamina gelir. Hasta veya üzgün gördüyseniz, ondan kötü bir haber alacaksiniz demektir.
ARMUT :
Armut yediginizi gördüyseniz, bir hastaliga yakalanabilirsiniz. Agaçta görmek ise, basarinin habercisidir.
ASKER :
Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düsünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.
ASLAN :
Kendinize güvenen, güçlü bir insan oldugunuz için, hayatta her zaman basarili olacaksiniz. Rüyanizda aslanin saldirisina ugradiysaniz, düsmanlariniz tarafindan yenilecek onlarin emri altina gireceksiniz.
ASTROLOJI :
Hayatiniz basarilarla ve hosluklarla dolu olacak.
ASK :
Asik oldugunuzu gördüyseniz, bu çok mutlu olacaginiz anlamina gelir. Bu rüya, çevrenizdeki insanlardan memnun oldugunuzun, sikintidan uzak oldugunuzun isaretidir.
AT :
Bollugun, bereketin, zenginligin simgesidir. hayatta çok basarili olacaginiz ve hayatinizin askini sonunda bulacaginiz anlamina gelir.
AT ARABASI :
Birçok yeri ziyaret edeceksiniz. At arabasina bindiginizi görmek, geçici bir hastaliga yakalanacaginiz anlamina da gelir.
ATES :
Atesinizin çiktigini görmek, gereksiz islerle ugrastiginiz ve hayatta asil güzellikleri yasayamadiginiz anlamina gelir. Kendinize biraz çeki düzen verip daha verimli olmaya çalisin.
ATLAS :
Basladiginiz bir isi titizlikle bitireceksiniz.
AV :
Avinizi yakalayamadiginiz gördüyseniz, imkansizi elde etmek için mücadele vermeniz gerekecek. Yakaladiginizi görmek, bu basariyi ve mutlulugu elde edeceksiniz demektir.
AVUKAT :
Davranislariniza dikkat etmeniz gerekiyor. Düsünmeden hareket ettiginiz takdirde çok büyük zararlara ugrayabilirsiniz.
AY :
Is hayatinda gerçeklesecek olan birtakim degisiklikler, basari elde etmenize neden olacak. Ask hayatinizda da gelismeler olacak.
AYAK :
Kendi ayaklarinizi görmeniz, can sikintisinin isaretidir. Bu rüya, kontrolünüzü kaybedeceginiz anlamina da gelir. Baska insanlarin ayaklari, kendinize hakim oldugunuzun, mantikli kararlar aldiginizin isaretidir.
AYAKKABI :
Bu rüyalar genel olarak iyi sayilmazlar. Ayakkabi sikintiya isarettir. Ayaga giymek sikintiya girmektir. Elde tutmak veya vitrinde görmek, yeni bir konu veya is olabilir. Siyah, beyaz, kirmizi ayakkabi giymek çok ani sikintidir. Sari ayakkabi hastaliga isarettir. Ayakkabilari çikarmak kisa sürede sikintidan kurtulmayi anlatir.
AYI :
Bir kadin için bu rüya, düsmanlara sahip olacaginin ve hayatinda birtakim aksiliklerin olusacaginin isaretidir. Bir ayi öldürmek, sorunlardan kurtulacaginiz anlamina gelir. Genel olarak, zorluklarla ve sikintilarla karsilasacaginiz anlamina gelir.

BABA :
Rüyasinda babasini gören kimse güç bulur ve cesaretle olaylarin üstüne gidebilir. Böylece zorluklardan kurtulur. Rüyayi gören kisinin babasi sagsa bir isbirligi sevinç verecektir. Babasi ölmüsse, kisa bir süre sonra bir müjde ve sevilen biri gelecektir.
BACAK :
Güzel ve sekilli bacaklar, mutlulugun ve iyi arkadaslar edineceginizin habercisidir. Hastalikli veya özürlü bacaklar, fakirlige ve hayal kirikligina isaret eder.
BAHÇE :
Çiçek ve agaçlarla dolu bir bahçe, huzurlu ve mutlu bir yasamin habercisidir.
BAHÇIVAN :
Rüyasinda bahçivan gören kisi büyük hayir isler. Bu rüya onun temiz, iyi ve makbul biri oldugunu açiklar. Bu insan yaptigi iyiliklerin karsiligini mutlaka görür. Bir bahçivandan bir sey alan kimse, yararli, degerli bir sey duyar.
BAKIR :
Sizden daha üst pozisyonlarda çalisan kisiler tarafindan ezileceksiniz.
BAL :
Zenginligin isaretidir. Rüyada bal yiyorsaniz, bu hem zengin olacaginiz hemde ask hayatinizda sansli olacaginiz anlamindadir.
BAL KABAGI :
Bir arkadasinizin rezil olmasina tanik olacaksiniz.
BALDIZ :
Aile arasinda yasayacaginiz gerginlik caninizin sikilmasina neden olacak.
BALE :
Evliliginizde birtakim sorunlar yasayacaksiniz. Ne esiniz size karsi ne de siz esinize karsi sadik olacaksiniz. Bu rüya sevgililer arasinda kavgaya isarettir.
BALIK :
En iyiye yorulan rüyalar arasindadir. Balik daima kismet sayilir. Balik tuttugunu gören kimse toplu para alir. Sayisiz balik tutmak büyük servet demektir. Suda yüzen baliklarda yaklasan kismetlerdir.
BALKON :
Balkonda durmak veya balkon görmek, ayriliga isarettir. Bu rüyayi gören kisi genelde sevgilisinden ayrilir. Rüya sahibinin arkadas ya da akrabalardan kötü haber alacaginin da isaretidir.
BALON :
Hedeflerinize ulasamayacaksiniz. Her konuda yanlis kararlar alacaksiniz ve her isiniz aksi gidecek.
BALTA :
Hedeflerinize ulasmak için çok çaba sarfetmeniz gerekecek. Rüya sahibi bir kadinsa, çok iyi kalpli fakat pek zengin olmayan biriyle evlenecegi anlamina gelir. Kirik balta, hastaligin ve para kaybinin isaretidir.
BANKA :
Para kaybina isarettir. Para çekmek, maddi açidan rahatlayacaginiz ve is hayatinda basarili olacaginiz anlamina gelir. Bankada çok para görmek, zengin olacaginizin isaretidir.
BANYO YAPMAK :
Rüya sahibi genç ise, platonik bir ask yasayacagi anlaminda gelir. Sevgisinin karsiligini göremeyecek ve mutsuz olacak. Rüyayi gören hamile bir kadin ise çocugunu düsürme olasiligi var.
BAR :
Bara gitmek, para kazanmak için yasal yollara basvurmayacaginiz ve daha sonra olaylarin sizin açinizdan olumsuz gelisecegi anlamina gelir.
BARDAK:
Beraber oldugunuz kisinin sevgisini gösterir.
BASTON:
Bir ortakla is yapacaginiz anlamina gelir.
BAS:
Birisinin yardimiyla parasal sikintilarinizi gidereceginize yorumlanir.
BASÖRTÜSÜ :
Rüyasinda basina bir örtü, esarp vb takan kiz hemen evlenir. Evliligin türünü de esarbin rengi belirler. Yesil esarp, mutlu bir ask evliligi, kirmizi, beyaz, siyah bas örtüleri ani evlilik anlamina gelir. Mor esarp taninmis önemli bir evliliktir. Ancak gri, bej ve rengi güzel olmayanlar ise evliligin beklendigi gibi olmayacagini bildirir.
BATAKLIK :
Sahtekar insanlarla tanisacak, zarara ugrayacaksiniz.
BAVUL :
Yolculuk anlamina gelir.
BAYILMAK :
Aile içinde hastaliga isaret eder. Bu rüya üzücü haberler alacaginizin isaretidir. Sagliginiza dikkat etmeniz ve yasam tarzinizi degistirmenizde yarar var.
BAYKUS :
Baykus sesi duymak, yakinda bir ölü haberi alacaginizi ya da uzakta yasayan bir tanidiginizdan kötü haber alacaginiz anlamina gelir. Agaçta duran bir baykus düsmanlariniz olduguna isaret eder.
BAYRAK :
Savas olan bir ülkede yasiyorsaniz, savasi kazanacaginiza, savas olmayan ülkede yasiyorsaniz, zenginlige isarettir.
BEBEK :
Bebek haberdir. Güzel bir bebek iyi haberdir. Çirkin, ciliz, siska bir bebek tatsiz haber veya dedikodudur. Üstü basi kirli bir bebek kisa süre sonra para gelecegini bildirir. Aglayan bir bebek sevilen kimsenin tatli sözleridir.
BERBER :
Büyük çabalardan sonra, basari ve sans pesinizi birakmayacak.

BESIK :
Besigin içinde güzel bir bebegin yattigini gördüyseniz, bu, zenginlige ve sansa isaret eder. Besigi sallamak ise hastaligin habercisidir.
BEYIN :
Hayvan beyni gördüyseniz, psikolojiniz yakinda bozulabilir. Eger kendi beyninizi gördüyseniz, halinizden ve çevrenizden memnun olmadiginizin isaretidir. Beyin yiyorsaniz, birtakim bilgiler edinip bundan karli çikacaksiniz.
BEZELYE :
Zenginligin ve saglikli bir yasamin habercisidir.
BIÇAK :
Kavganin ve ayriligin isaretidir. Bu rüya, is hayatinizda zarara ugrayacaginiz anlamindadir.
BIYIK :
Rüyada biyikli oldugunuzu gördüyseniz, bu bencil oldugunuzun isaretidir. Sahtekarliga ugrayacaginiz anlamina da gelir.
BIBER :
Dedikoduya olan merakiniz basiniza büyük dert açacak. Çevrenizdeki insanlara dikkat edin ve herkese güvenmeyin.
BILARDO :
Bilardo masasi veya oynadigini görmek, sikintinin habercisidir.
BILEZIK :
Erken bir evlilik gerçeklestireceginizin habercisidir.
BINA :
Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatiniz olacak. Seyahatlere çikacak, mutlu bir yasam süreceksiniz. Hasarli bir bina, hastaligin isaretidir.
BIRA :
Içtiginizi görmek, hayal kirikligina ugrayacaginizin isaretidir. Eger baskalari içiyorsa bu, birtakim gizli düsmanlara sahip oldugunuz anlamina gelir.
BISIKLET :
Rüyada bisiklet sikintiyi izleyen rahatliktir. Bisiklete bindigini gören kimse, kendi gayretiyle sorunlarini çözümleyecektir. Bir bisiklet alan kimse ise, bilerek sorumluluk yüklenecek ve bunun sayesinde isinde sivrilecektir.
BISKÜVI :
Hayirli bir yolculuga çikacaginiz anlamina gelir. Bu yolculuk sayesinde hem siz hem yakinlariniz karli çikacak.
BOGA:
Kisa zamanda içinde sikinti verecek bir dert gelecegine yorumlanir.
BONCUK :
Rüyasinda bir yerden boncuk alan genç bir kiz asik olur. Bu erkekler içinde aynidir. Evli kadin içinse esinden duyacagi tatli sözlerdir. Erkek içi ise bu rüya gizli bir iliskiye isarettir.
BOSANMAK :
Rüyanizda bosandiginizi görmek, evliliginizde birtakim sorunlar var demektir. Eger bekarsaniz sevgilinizden ayrilacaginiz anlamina gelir.
BOWLING OYNAMAK :
Uzun süredir gerçeklestirmek istediginiz hayallerinizi gerçeklestireceginize isarettir.
BOYNUZ :
Bir arkadasinizla sorunlar yasayip yollarinizi ayiracaksiniz. Bu rüya para kaybina da ugrayacaginiz anlamina da gelir.
BOZUK PARA :
Basarisiz is sözlesmeleriniz olacak. Ask hayatinda da büyük sorunlar yasayacaksiniz. Bozuk para buldugunuzu görürseniz, hayatinizin düzene girecegi anlamindadir.
BÖBREK :
Ciddi bir hastaliga yakalanabilirsiniz. Çevrenizdeki çiftler arasinda birtakim kavgalara tanik olabilirsiniz.
BÖCEK:
Bazi sözlerinizi yerine getirmeniz gerektigine isarettir.
BUKET:
Yeni bir gönül iliskisine yorumlanir.
BULMACA :
Hayatinizda birtakim karmasikliklar, mutsuzluklar ve yanlis anlasmalar olacak.
BULUT :
Koyu yagmur bulutlari, sorunlara, Yagmur yagiyorsa bu, bolluk ve bereket anlamina gelir. Açik renkli bulutlar, sorunlarin üstesinden gelip basariyi elde edeceksiniz demektir.
BURÇ :
On iki burçtan birini gören kimse, ilginç olaylarla karsilasir. Ayrica dogdugu burçtan biriyle tanisabilir. Veya o burçtan biri hayatina girer.
BURUN :
Is hayatinizda önemli hos degisiklikler olacak.
BUZ :
Bu rüya fena sayilmaz. Bembeyaz, temiz, parlak buz insanin unuttugu veya umut kestigi bir kismettir ve en beklenmedik anda gelecektir. Buzu ele alip tasiyan avuç dolusu para bulur. Bir yerde kaliplar halindeki buz, yeni bir is ve kismet kapisidir.
BUZDOLABI:
Yanlis davranislarinizla ve yanlis konusmalarinizla çok sevdiginiz bir kisiyi kirabilirsiniz. düsünmeden konusmamaya özen gösterin.
BÜLBÜL :
Rüyada bülbül güzel, sevinç, mutluluk, verecek haberdir. Bülbül sakiyorsa, sevgiliyle ilgili bir haberdir.
BÜYÜKANNE/BABA :
Akilli bir akraba veya bir dostunuzun tavsiyelerini dinleyerek, karsiniza çikan engelleri asacak, bütün sorunlari halledeceksiniz.

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Sorry, the comment form is closed at this time.