Anasayfa İletişim


HEPSİ ANNESİ

ÇÖPLÜKTE BULUNDU

Eskişehir’de 1 Mart’ta vatandaşlar çöp konteynerinin içinde yeni doğmuş bir bebek buldu. Beze sarılmış, göbek bağı bağlanmamış erkek bebek, Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde tedavi altına alındı.Hastanede görevli hemşireler 2 çocuk annesi Özlem Boyracı (28), bir çocuk annesi Işık Soysal Kaptanoğlu (25) ve 2 çocuk annesi Nermin Kuş (25) bu bebeğe süt annelik yaptı.

UMUT ALİ’NİN ŞANSI

Bir hastane yetkilisi, “Umut Ali adını verdiğimiz bebek çok şanslıydı. Üç hemşiremiz de bir kaçay önce doğum yapmıştı. Tatil günlerinde bile gelip çocuğu emzirdiler. Bu sayede bebek çok sağlıklı bir gelişme gösterdi. Bebeğimizi önümüzdeki günlerde çocuk yuvasına vereceğiz” dedi.

İşte gururlanarak okuduğumuz bir haber. Okuyanların tüylerini diken diken eden, bütün insani duygularımızı dile getiren, iyi bir insanlık, annelik, yardım severlik örneği. Okunduğu zaman insana çok değişik duyguları bir arada yaşatabilen, tertemiz duygularla dolu bir haber.

Hemşirelerimiz;

Teşekkürler Özlem hemşire, teşekkürler Nermin hemşire, teşekkürler Işık hemşire , iyi ki varsınız . Anne olmak ve hemşire olmak işte böyle bir şeydir. Sizlerle bütün Türkiye ve sağlık camiası gurur duymalı.Yaptığınız bu örnek davranış beni çok etkiledi .Ben sizleri hemşirelik mesleği ile bağdaşan bu davranışınızdan dolayı kutluyorum. Çünkü; hemşirelik mesleği sadece para kazanmak değil , aynı zamanda bir gönülülük işidir . Bu mesleğe sahip olanlar bilirler ki yaptıkları iş asla parayla ölçülemez ve zamanla sınırlı değildir. Gazete’ de sizleri ve bu haberi görünce çok duygulandım . Ne kadar güzelsiniz, ne kadar duru, ne kadar anne ve ne kadar insansınız, iyi ki oradaydınız. Herkesin birbirini yok etmeye çalıştığı şu günlerde iyi bir dayanışma ve paylaşım örneği gösterdiniz.

Kendi yavrunuzun beslenmesi için gereken anne sütünü, kimsesiz ve terkedilmiş bir bebeğe verdiniz . Mesai saati dışında, tatil gününüzde bile hastaneye gelerek, Umut Ali bebeği emzirdiniz.( Sabah saat 08′ de mesaiye gelip onu biberona koyduğunuz hazır mama ile besleyebilir, akşam da nöbete gelen arkadaş yine biberon mamsı ile besler de diyebilirdiniz ama siz bunu yapmadınız). Siz o bebeciğe sadece sütünüzden değil, anneliğinizden, duygularınızdan, sıcaklığınızdan, kokunuzdan, yüreğinizin içindeki sıcacık duygulardan da verdiniz… Belki annesinin ona veremediği ve bir daha asla veremeyeceği sevginin tadını ilk kez sizde yaşadı. Şimdi Umut Ali sağlıklı bir gelişme sürecine girdi . Sizlerin örnek davranışı sayesinde bir kez daha yaşama sıkı sıkı sarıldı . (Tabi ki hayatta onu hangi zorlukların beklediğini kimse bilemez). Her gün gazete ve televizyonlarda, okuduğumuz ve seyrettiğimiz dehşet, facia, duyarsızlık, vurdumduymazlık haberlerinden sonra bu haber gerçekten güzeldi. Bundan sonra iş çocuk esirgeme kurumunda ve çalışanlarında. Aynı duyarlılık ve hassasiyetle Umut Ali bebeği kucaklamalarını ümit ediyoruz. Şimdi sıra onlarda… ülkemizin sıcak kanlı, duyarlı, hassas anneleri sıcacık kollarına Umut Ali’ yi çocuk yuvasında da alacaklardır.Ve Umut Ali yi sevgi ile büyüteceklerdir.

19.04.2008

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a comment