Anasayfa İletişim


FELÇLİ HASTAYI ACİL SERVİSTEN SEDYEYLE ATTILAR

Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırılan 65 yaşındaki felçli kadın, ‘Uzman doktor yok’ denilerek kolundaki serumlar çıkarılıp, sedyeyle kapı önüne konuldu 4 saat acı içinde kıvranan kadın Başhekim’ in devreye girmesiyle hastaneye alındı.

Önce müdahale edildi

İstanbul’da 6 yıldır felçli olan Müzeyyen Boztaş’ın (65) durumu kötüleşince, oğlu ve gelini tarafından bir taksiyle Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ ne getirildi Yaşlı kadına acil serviste serum takıldı.

Vatandaşların isyanı

İddiaya göre felçli kadın röntgene gönderileceği sırada kolundaki serum iğnesi çıkarılarak, “Uzman doktor yok ” denilip sedyeyle dışarı atıldı. Hasta kadının başında toplanan ve tepki gösreren vatandaşlar hastane güvenlik görevlileriyle tartıştı.

Etten duvar örüldü

Hastane görevlileri hastayla ilgilenmek yerine, tepki gösteren vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştı . Bu sırada hastanenin güvenlik görevlileri sedye çevresinde etten duvar örerek gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalıştı.

Başhekim el koydu

Tartışmaların üzerine gelen Vakıf Gureba Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Turhan Arslan duruma el koyup, görevlilere “Bu hasta dışarıya çıkarılırmı?” diye bağırınca 4 saat acı içinde kıvranan yaşlı kadın hastaneye yatırıldı.

Abdurrahman CENGİZ/DHA

Sizde yorum yapın

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a comment