Anasayfa İletişim


Nezle ve Gribe Karşı

Nezle ve Gribe Karşı
Mevsim itibariyle nezle ve gripten korunmanın önüne geçmek amacıyla grip aşısının yanında bitkisel çözümlerde öneriliyor.

Sonbahar aylarında vücudun bağışıklık sistemini koruyucu ve güçlendirici bitkilerin başında Kızılderililerin kullandığı şifalı bitkilerden ekinezya (Koni çiçeği) geliyor. Şifalı bitkilerden oluşan ürünler, bu anlamda üst solunum yolu rahatsızlıklarından grip, nezle, öksürük için önce vücudun bağışıklık sistemini güçlendirme adına ürünler . Bunlarda ilk başı çeken ekinezya bitkisi , “Ekinezya vücudun savunma sistemini güçlendiriyor.
Nezle,
grip gibi bulaşıcı enfeksiyonlara karşı bünyenin savunmasını sağlayan interferon maddesinin üretimini de arttırıyor. Üst solunum yolları enfeksiyonlarını tedavi ediyor. Bu anlamda gıda takviyesi, olarak yemeklerde 2-3 defa 1 kapsül alınabilir. Bunun yanında halkımızın bildiği ıhlamur, zencefil, karanfil, hatmi çiçeği, nar çiçeği, kuşburnu gibi bitkisel ürünleri iyi bir harman yapıp bitkisel çay olarak tüketmeli.

Bu tür ürünlerle destekleyici ürünlerde kullanmakta fayda var. Grip veya nezleye yakalanmadan vücudun savunma sistemini güçlendirmeli. Hastalığı kaptıktan sonrada bitkisel ürünler kullanılabilir.

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Sorry, the comment form is closed at this time.