Anasayfa İletişim


Tere tohumuyla kilo verin!

 

Her sabah bir kaşık alın, hızla kilo verin… Balla beraber yiyin, hem zayıflayın hem sağlıklı görünün. Tere tohumunun faydası sadece bunlarla sınırlı değil. Saç dökülmesinden kepek problemine, balgam sökücü etkisinden daha birçok sorununuza çare üretiyor. Tere tohumu az tüketiler bir bitki olmasına rağmen birçok faydası olduğu da gözardı edilmemesi gerekiyor…

Tere tohumu ülkemizde yetişen, pahalı olmayan bir bitki. Az bilinen ve az tüketilen terenin sağlık üzerinde son derece faydalı etkileri var.

Sabahları aç karnına bir çay kaşığı tere tohumu ve bir tatlı kaşığı bal karışımını yer ve üzerine bir bardak sıcak su içerseniz hızla kilo verdiğinizi görürsünüz. Tere tohumunun metabolizma hızlandırıcı etkisi, bunu sağlıyor. Tadı acı olduğundan, bal miktarını fazla tutabilirsiniz. Tere aynı zamanda kuvvet verici, vitamin noksanlıklarına karşı ve iştah açıcı olarak da kullanılıyor.

Hastalıklara karşı direnci arttırıp, sigaranın zararlarını da azaltıyor. Tere tohumu suyu, saç dökülmesi ve kepeklenmeyi de önlüyor. Balgam söktürüyor. Bir çay kaşığı tere otunun, bir bardak soğuk suyla tüketilmesi halinde vitiligo’ya da (deride renk kaybına uğramış  beyaz plaklarla seyreden bir hastaliktır.)  iyi geldiğini belirtiyor uzmanlar. Aktif mide ülseri, kanaması ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı daha da rahatsız edici gelebilir. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa tere tohumunun dikkatli kullanılması tavsiye ediliyor.

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a comment