Anasayfa İletişim


TÜRKİYEDE DOMUZ GRİBİNDEN ÖLENLERİN SAYISI ÜÇ OLDU

    Türkiyede Domuz Gribinden ölenlerin sayısı üç oldu.Bunlardan ilki Ankarada  yaşayan 29 yaşında ki  Mustafa Güneş  olmuştu. Bir sağlık çalışanı olan Mustafa Güneş’in ölümü sonrasında yapılan incelemelerde ölüm nedeninin pandemikA(H1N1) virüsü olduğu yetkililerce açıklanmıştı.

    Türkiyede görülen ve  ölümle sonuçlanan bir diğer Domuz Gribi vakası ise Konyada gerçekleşti. 37 yaşındaki Ümmü Sezgin in  pandemikA (H1N1) virüsü sonucu öldüğü yetkililerce açıklanmıştı.

  Ülkemizde görülen ve ölümle sonuçlanan bir diğer vaka ise Diyarbakırda gerçekleşti.34 yaşındaki  hamile, Beşire Bozkurt hayatını pandemik A( H1N1) virüsü  sonucu gerçekleşen ağır Domuz Gribi neticesinde kaybetmişti.

   Ölüm vakalarının artışının ardından Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulu yetkilileri  önlemlerin arttırıldığını ve aşı dağıtımının hızlandırılacağını  açıkladılar.Hacettepe  Üniversitesi öğretim üyesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr.Mehmet Ceylan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.Prof.Dr.Ceylan “Henüz mevsimsel grip dönemi başlamadı.Şu anda görülen tüm grip vakaları Domuz Gribi ” dedi.Bu nedenle Domuz Gribi şüphesiyle numune alınmasının gereksiz olduğunu ifade eden  Ceylan grip belirtileri gösteren herkese domuz gribi gözüyle bakıldığını ve doktoru gerek görüyorsa ilaç alıp evlerinde istirahat etmeleri gerektiğini söyledi.

  Kaynak

Hürrüyet Gündem

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Leave a comment