Anasayfa İletişim


MEME KANSERİ

KADINLARIN KORKULU RÜYASI :
MEME KANSERİ
Günümüzde erken tanı sayesinde tedavi edilebilir hastalıklar grubuna giren meme kanseri, tüm gelişmelere rağmen kadınlar tarafından yeterince tanınmadığından hala en çok korkulan hastalıkların başında gelmektedir.
dokunursam ve birşey hissedersem” korkusu ile kadın çoğu kez kendi kendini muayene etmekten kaçınmakta , hissedilen her hangi bir sertlik aile bireylerine iyice büyümeden söylenmemekte ve bazende sorun başkalarıyla paylaşılsa bile “boş ver önemli bir şey yoktur”deyip geçiştirilebilmektedir.

Oysa bazı detaylara dikkat edilerek yapılacak meme muayenesi ile hastalık çok erken dönemde hissedilebilmekte, zamanında doktora baş vurarak tedavi olunabilmektedir.

Meme kanseri korkulduğu kadar tehlikeli değildir, eğer zamanında yakalanmışsa ve gerekli müdahaleler yapılmışsa bu hastalıkla başa çıkmak mümkündür.

Doktor, ancak hasta kendisine baş vurursa yardımcı olabilir. Bu noktada hastanın meme dokusunda bir değişiklik hisseder hissetmez doktora danışması çok önemlidir.

Bu yazıyı yazmaktaki amacım kadınlara kendi meme yapıları hakkında bilgi alabilecekleri bir kaynak oluşturma, meme hastalıkları, korunma yolları ve tedavileri hakkında bilgi vermektir.

Hastalıkla karşılaşılırsa bu konuda  seçilecek tedavi yönteminin belirlenmesi için doktora baş vurulmalıdır.

Yorum yapılmamış

No comments yet.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Sorry, the comment form is closed at this time.